Guarová guma 100 g Zobrazit

Guarová guma 100g

Hmotnost a výrobce
Hmotnost100g
VýrobceAdveni

Více informací

Zakoupením tohoto produktu získáte až 4 věrnostních bodů. Za obsah Vašeho košíku získáte celkem 4 bodů , které mohou být převedeny na slevový kupón v hodnotě 0,80 Kč.


Více informací

Guarová guma je polysacharid s velkou viskozitou vyráběný z guarových bobů, semen rostliny Cyamopsis tetragonoloba podobné fazoli. Jde o rostlinu čeledi bobovitých, je to luštěnina, která se pěstuje hlavně ve střední Asii, především v Indii a Pákistánu. Potřebuje teplo, je to jednoletá, suchovzdorná, půdu zlepšující plodina. Jde o polysacharid dobře rozpustný ve vodě, patří k tzv. rozpustným vlákninám. Ve vodě totiž tvoří silně viskózní roztok i bez zahřívání, proto našel využití jako zahušťovadlo a stabilizátor disperzí v potravinách a také ve farmaceutickém a kosmetickém průmyslu.

Guarová guma patří k rozpustným vlákninám.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Guma_guar

Použití:

Již velmi malé množství guarové gumy je velkým pomocníkem při bezlepkovém pečení. Guar částečně dokáže nahradit vlastnosti lepku, způsobuje, že je těsto vláčnější a drží pohromadě. Guarová guma přidává pečivu na objemu, zlepšuje jeho texturu a prodlužuje jeho životnost. Pozor na množství. Přidáváme přibližně 1 kávovou lžičku na 400 g mouky. Guar totiž jako vláknina může ve větších dávkách způsobovat průjmy.

Recenze

Napsat recenzi

Guarová guma 100g

Guarová guma 100g

Hmotnost a výrobce
Hmotnost100g
VýrobceAdveni

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: