Rakytníkové vločky Zobrazit

Rakytníkové vločky 100g

Hmotnost a výrobce
Hmotnost100g
VýrobceAdveni

Více informací

Zakoupením tohoto produktu získáte až 6 věrnostních bodů. Za obsah Vašeho košíku získáte celkem 6 bodů , které mohou být převedeny na slevový kupón v hodnotě 1,20 Kč.


Více informací


Co jsou zač

Rakytník řešetlákový (Hippophae rhamnoides) je jednou z nejstarších bylin, kterou člověk používal k léčení. Záznamy o jejích léčebných účincích vedou až do starého Řecka. Odtud také pochází její název – Hippophae, který v překladu znamená třpytící se kůň. Staří Řekové totiž zaznamenali, že koně pasoucí se v oblasti, kde rostl rakytník, dobře prospívali a jejich srst dostávala lesklý nádech.

Rakytník řešetlákový je trnitý keř se zelenostříbrnými listy. Jeho původním domovem je Čína, Kavkaz, Mongolsko, Nepál, Indie, ale také Sibiř. V současnosti je rozšířený po celé Evropě.

 

Proč je zařadit do jídelníčku

Rakytník je mimořádně cenným přírodním zdrojem širokého spektra vitamínů, minerálů a dalších látek s příznivým vlivem na lidský organismus. Obsahuje 10x více vitamínu C než pomeranč, vitamíny A, D, F, K a vitamíny skupiny B a dále rutin a flavonoidy, které patří mezi důležité antioxidanty. Zajímavý je i obsah alkaloidu hyppopheinu, který se v těle přeměňuje na serotonin, hormon důležitý pro celkovou vitalitu a chránící organismus proti depresi a nádorům.

Rakytník výrazně podporuje imunitní systém, reguluje krevní oběh a léčí žaludeční vředy.

 

Jak je připravit

Rakytníkové vločky slouží k přímé konzumaci, není tedy třeba je tepelně upravovat.

 

K čemu se hodí

  • do slaného i sladkého pečiva
  • do ovocných i zeleninových salátů
  • do jogurtů, müsli a kaší
Recenze

Napsat recenzi

Rakytníkové vločky 100g

Rakytníkové vločky 100g

Hmotnost a výrobce
Hmotnost100g
VýrobceAdveni

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také: